Ogłoszenie

Niedogodnością forum jest to że przeczytane nowe posty nie zmieniają swojego koloru ale na to nie mam wpływu dlatego jak już wszystkie przeczytacie do kliknijcie na "oznacz nowe posty jako przeczytane" w prawym górnym rogu to jedyna możliwość. Mam nadzieję, że to poprawią ale póki co jest tak a nie inaczej... Dawajcie punkty ludziom jak Wam pomagają w grze czy na forum poradą czy pomocą, stworzymy ranking przydatności do użycia

#1 2009-02-04 17:33:05

Maroi

Moderator

3806987
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 35
Punktów :   

OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

Zgodnie z postanowieniami rady koalicji w którym to spotkaniu brało udział szefostwo każdego z sojuszu koalicji, w każdym sojuszu mają być wyznaczeni dwaj gracze tj. jeden off i jeden deff, którzy nic innego nie będa robić jak wojsko stosowne dla wyznaczonych celów czyli deff lub off, i tak po analizie :
I.
Z uwagi, iż najlepiej pod względem cropa 15c +150% z dolin oraz poziomu ich rozbudowy rozwinięty jest crop szaraka on będzie klepał off dla potrzeb naszego sojuszu jak i koalicji - wiem, że szarak jest galem ale możliwości ilościowe woja o 1/3 więcej proporcjonalnie do drugiego gracza za to germana są zrekompensowane, poza tym ma odpowiednio dostosowane magazyny i spichlerze wieć nie ma prawa tam sie nic przelać
II
Poszukujemy gracza (gal lub rzymianin, nie musi być non stop online ale wskazane by logował się nawet kilkanaście razy na dobę tylko na minutę aby odczytać wiadomości z ewentualnymi prośbami o deff), który się poświęci i swoje konto (stolica najlepiej 15c) do produkcji wojsk deff oczywiście dla potrzeb całego sojuszu i koalicji - szczegóły podam ewentualnym kandydatom
III
Postanowienia ogólne, wobec powyższego WSZYSCY BEZ WYJĄTKU do odwołania do wskazanych osad tj. na razie tylko szaraka stolica ZAJĄCOWO C2 ( 92|-58 ) wysyłamy godzinną produkcję eko osad raz dziennie (wiem, że jedni mają bliżej inni dalej ale nikt nie mówił, że będzie lekko)

Godzina eko = suma produkcji wszytkich surowców z wszytkich osad przez jedną godzinę

Temat do dyskusji,e można krytykować pomysł lub chwalić ewnetulanie olać go ale słać TRZEBA
Pozdrawiam Maroi


Idę w popa wojo to chłam

Offline

 

#2 2009-02-04 17:51:06

stanb77

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 16
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

Powiem krótko uważam ten pomysłe od początku do końca za bezsensowny.
Przerabiany był zresztą przez różnej maści sojusze na kilku serwerach i nigdzie się nie sprawdził.
jeśli chodzi o off składkowy sojuszu można się oczywiście spierać, ale nigdy nie widziałem żeby taki off wymaszerował więcej jak 3-4 razy i zostawało po nim wspomnienie
Jeśli natomiast chodzi o deff sojuszniczy, to tylko deff szkolony przez każdego sojusznika osobno w większości ekówek jest odpowiedniej wielkości i owystarczająco mobilny i w tym temacie nikt mnie nie przekona.
Pomijając że takie składki w wypadku Rzymianina ( nędza tragarzy !! )  przy 15-20 godz odl. praktycznie zatrzymuje go w rozwoju i wprowadza zupełną dezoorganizację w budowie czekogokolwiek
Takie jest moje zdanie , teraz możecie mnie zjechać , ale będę go bronił bo wydaje mi się że mam rację

Offline

 

#3 2009-02-04 22:41:53

ghialin

homo neandertalensis

3776446
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 225
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

Ja zgadzam się z przedmówcą. Jesli chodzi o offa, można by jeszcze polemizować. Natomiast w przypadku deffa pomysł żeby jedna osoba robiła mega wypas deffa wydaje się całkowicie chybiony. Konkrety - proszę bardzo... Załóżmy, że ten w bólach wyhodowany deff załapie się w końcu na jakąś poważną akcję, gdzie jego większość padnie. I co wtedy? Ten jeden gracz będzie go za składki odbudowywał? Prędzej serwer się skończy, niż jedna osoba go odbuduje, w wyniku czego i tak ciężar bronienia sojuszu spadnie na wszystkich pozostałych graczy. Pamiętajmy, że deff od kilku graczy wysłany na posiłki działa jako całość, a w przypadku jego rozbicia ciężar odbudowy rozkłada się po kilku osobach, nie mówiąc już o czasie potrzebnym na wyszkolenie odpowiedniej ilości wojsk. Jedynym plusem jest to, że będzie koordynowany z jednego konta, co umożliwi wysłanie dużej ilości wojsk na określoną godzinę. Ale co jak będzie za daleko i nie zdążą na czas? I tak każdy z nas ciuła tych wojaków na obronę, i moim zdaniem lepiej niech tak pozostanie.

Offline

 

#4 2009-02-05 00:41:02

szarak

Administrator

13407373
Call me!
Skąd: Wieluń
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 130
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

To ja się wypowiem sam szczerze powiedziawszy jestem dość sceptyczny jeśli o te składki szczególnie na deff chodzi. Z drugiej jednak strony taki off robiony 24/7 w stajni koszarach i warsztacie a przy odpowiedniej kolejce w dwóch pierwszych jeszcze w dużych koszarach i dużej stajni jest czymś na co pojedynczy gracz sobie nie może pozwolić bo go najzwyczajniej na to nie stać nawet lamka tak nie robi bo bez składek się nie da...
Wytyczne dostaliśmy od najwyższych z najwyższych  i wszystkie sojusze z koalicji z literką T robią coś takiego niektóre nawet 2 sojusze na taki mega off i deff się zrzucają co moim zdaniem jest już nieporozumieniem bo przy 120 graczach może i jest więcej surki ale i też na 80% jest ktoś kto to wszystko przekaże...
U nas szanse na to oceniam 50/50 bo nie poznałem części z Was bo w ogóle się nie udzielać czy to na forum czy nie piszecie o nic do mnie czy Maroia dlatego pewien być Was nie mogę wiem też że jest grupa osób którym moim zdaniem mogę zaufać ale nawet i tutaj zawsze jakieś ryzyko istnieje

Offline

 

#5 2009-02-05 09:49:52

kwiatuszek84

Homo erectus

3156894
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 181
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

Cóż... Nie będę się rozpisywać powiem tylko, że całkowicie zgadzam się ze stanb77 i ghialinem - off może mieć jakiś sens ale na pewno nie deff

Offline

 

#6 2009-02-09 19:11:48

stanb77

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 16
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

Nie wiem czy ktoś czyta nasze forum, ale chciałbym się odnieść do ostatnich propozycji w sprawie deffa  na potrzeby sojuszu.
Widzę , że zaczyna to  zdążać w sensownym kierunku (moim zdaniem oczywiście) .
Myślę ,że te 2k deffa na potrzeby sojuszu to naprawdę nie ma znaczenia z ilu wiosek pochodzi, pod 2 warunkami:
1. w takiej wiosce deff wg mnie powinien być podbity bezwzględnie na 20 lvl w kuźni !!!!
2. w takiej wiosce PT powinien być na max lvl
Dlaczego?
myślę ,że nie trzeba tłumaczyć

Offline

 

#7 2009-02-09 19:26:51

ghialin

homo neandertalensis

3776446
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 225
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

Ja czytam:)

Wg mnie też ostatnie ustalenia są już w miarę sensowne. Oczywiście w miarę rozwoju serwera ilośc deffa powinna się sukcesywnie zwiększać, ale o to już Maroi zadba z pewnością;) Z kuźnią jest jak napisałeś, a plac turniejowy - no to już zależy do położenia wioski i rodzaju deffa (konnica czy piechota)... Ja mam na 10lvl i nie narzekam. Jako że ten deff ma być przeznaczony wyłącznie na potrzeby naszego odłamu, raczej między ćwiartkami wędrował nie będzie. Ogólnie cieszę się że sprawa się już wyprostowała i wszystko wróciło na dobre tory

Offline

 

#8 2009-02-09 19:40:55

stanb77

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 16
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

PT jak najwyżej w takiej wiosce nigdy nie zawadzi, myślę , zwiększa to mobilność deffa bez względu czy to konnica czy piechota, czasami wazne są i sekundy ( w wypadku klinów).
Ale pomijając wszystko uważam , że ktoś kto nie ma 2 k deffa na potrzeby sojuszu ( na tym etapie gry dawno ten sojusz powinien pozegnac

Offline

 

#9 2009-02-09 20:00:59

ghialin

homo neandertalensis

3776446
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 225
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

??? A ktoś pisał że nie ma 2k deffa, bo nie wiem skąd Cię taka refleksja naszła...

Offline

 

#10 2009-02-09 20:21:16

stanb77

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 16
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

Ja nie mówię w tej chwili o całości posiadanego deffa, ale o deffie który w kazdej chwili może być wykorzystany na potrzeby sojuszu/ sojuszników bez pozostawiania własnych wioch bez zupełnej obrony
A skąd taka refleksja.... hm
popróbuj spytać kilku sasiadów o deffa dla siebie zobaczysz ilu odpowie pozytywnie

Offline

 

#11 2009-02-09 21:21:12

szarak

Administrator

13407373
Call me!
Skąd: Wieluń
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 130
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

stanb dobrze mówi z tym deffem różnie bywa a graczami off osoby nie posiadające deffa raczej nie są to samo ze składkami wysyłał kto wysyłał reszta to miała za przeproszeniem w dupie ale skoro tak to ja nie mam zamiaru codziennie przypominać o składkach bo byście mnie hipokrytą okrzyknęli kto chciał i poczuwał się do obowiązku pamiętał a reaszta...

Co do deffa:
PT na 20lvl jest drogi ale na tym etapie posiadanie 10lvl nie obciąży jakoś specjalnie budżetu śmiem twierdzić że do 14lvl budowa placu to nie problem.
Ważne żeby pola w stolicach robić bo z sianem coraz gorzej a pola kosztują sporo wiem coś o tym a te 2k deff to takie niezbędne minimum

Offline

 

#12 2009-02-10 10:21:20

stanb77

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 16
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

Moze trochę nieprecyzyjnie to napisałem ,ale PT w takiej wiosce deffowej na 10 lvl wydaje mi się min. przyzwoitosci.
Oczywiście 20 lvl PT to byłaby przesada, no chyba ze kogoś na to stać

Offline

 

#13 2009-02-11 12:24:12

ghialin

homo neandertalensis

3776446
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 225
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

Widzę, że się zaczyna kolorowo u nas robić. Nawet 2 czerwone kropki są - mam nadzieję, że to usprawiedliwione nieobecności...

Offline

 

#14 2009-02-11 13:53:04

szarak

Administrator

13407373
Call me!
Skąd: Wieluń
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 130
Punktów :   

Re: OFF i DEFF DLA POTRZEB SOJUSZU i KOALICJI

kropki są w trakcie wyjaśniania i nie będzie litości dla obiboków bo takich nam nie potrzeba

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi